Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB

İçeriğe git

Ana menü:

Basın > Haberler
Ezine Gıda İhtisas OSB’den Süt Ürünleri Laboratuvarına ziyaret.


 
   Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürümüz Çağrı Oğuzhan “Süt ve Ürünleri Alanında İş Gücü Niteliğinin Arttırılmasına Yönelik Yenilikçi Mesleki Eğitimlerin Verilmesi Projesi” kapsamında Ezine Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulan Süt Ürünleri Araştırma ve Duyusal Analiz Laboratuvarı’nı ziyaret etti.
 
 
   Laboratuvarda incelemelerde bulunan OSB Müdürümüz Çağrı Oğuzhan, Okul Müdürü Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ve Müdür Yardımcısı Dr. Ögretim Üyesi Nurcan Berber'den yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Bilindiği gibi Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü yürütücülüğünde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ezine Meslek Yüksekokulu (MYO) ortaklığında, İŞKUR İl Müdürlüğü iştirakçiliği ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenen Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Destek Programı kapsamında kabul edilen “Süt ve Ürünleri Alanında İş Gücü Niteliğinin Arttırılmasına Yönelik Yenilikçi Mesleki Eğitimlerin Verilmesi Projesi” başlıklı projesine toplam 747.003,30 TL destek alınmıştı. Proje kapsamında "Süt Ürünleri Araştırma ve Duyusal Analiz Laboratuvarı" kurulumu gerçekleştirilerek, süt ve süt ürünlerinde kullanılan son teknolojik hızlı analiz cihazların temini sağlanmıştır.
 
   Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürümüz Çağrı Oğuzhan projeyle ilgili olarak "Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Destek Programı kapsamında kurmuş olduğumuz “Süt Ürünleri ve Duyusal Analiz Laboratuvarı” son teknolojiyi içeren hızlı analiz cihazlarıyla donatılmıştır. Bu laboratuvar yöremizde süt ve süt ürünleri alanında Ezine Meslek Yüksekokulu ile iş birliği içerisinde bilimsel tekniklere dayalı olarak etkin bir şekilde Ar-Ge ve güvenilir analiz sonuçları sağlayarak uzun yıllar hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır, yakında açılışı gerçekleşecektir" dedi.
 
  Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ise "Hızlı Analiz cihazları sayesinde Genel Süt Analizleri ve Somatik Hücre Toplam Canlı Sayımı çok kısa bir sürede gerçekleştirilerek, sonuç vermektedir. Ayrıca kurulan bu laboratuvar peynir, dondurma, yoğurt gibi ürünlerin geliştirilmesine yönelikte hizmet verecek şekilde planlanmıştır. Kurulmuş olan “Süt Ürünleri ve Duyusal Analiz Laboratuvarı” başta Ezine olmak üzere Çanakkale’de süt ve süt ürünleri alanında faaliyet gösteren firmalara ve bu alandaki bireysel meraklılarına da bilimsel tekniklere dayalı olarak etkin bir şekilde uzun yıllar hizmet sunacaktır" ifadelerini kullandı.


  

© Copyright 2017  Çanakkale Ezine Gıda İhtisas
Organize Sanayi Bölgesi Resmi Web Sitesi
Tüm Hakları Saklıdır.
Tel : 0 286 618 58 28
Fax: 0 286 618 58 28
İçeriğe dön | Ana menüye dön